reede, 1. juuli 2022

1. juuli kuni 3.juuli - Meeste Tantsupidu "4 Venda"

 Meeste Tantsupidu "4 Venda" jutustab loo nelja Eesti soost venna kulgemisest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Rahvatants on meie lugu. Lugu ajast aega, juurtest tänapäevani.

Tantsima tuleb üle 2200 mehe ja poisi igast Eestimaa nurgast, kes on seda pidu kaua oodanud. Kõige nooremad tantsijad lõpetavad peo ajaks esimese klassi, kõige vanemad on aga väärikas eas härrad, kes kogunevad Rakverre, et tantsida uusi, spetsiaalselt selle peo jaoks loodud meeste tantse.

Eriline on peo juures see, et kõik kõlavad muusikapalad on vastvalminud ning neid esitavad tuntud Eesti muusikud. 

Meeste tantsupidu tuleb parimate meeslauljatega – Meeste Tantsupidu 4 Venda

NELJAPÄEV, 30. juuni - PROOV KOOLIMAJAS
REEDE, 1. juuli 

11. 00 – 12.45 - oma rühmaliigi proov RG staadionil (Vabaduse 1) 

13.00 - lõunapaus 

14.30 − 15.30 - peo III osa proov põhistaadionil (Kastani tn) 

16.00 −17.30 - oma rühmaliigi proov RG staadionil

18.00 − … - finaali proov põhistaadionil 

Peaaegu kõik Rakvere linna staadionid sai sel päeval läbi käidud. Poisid olid vaprad, taibukad ja püüdlikud. Kõik andsid endast parima  ja suur töö sai sellel pikal päeval ära tehtud. Natuke palav oli küll. Temperatuur  kõikus nii 30-32 kraadi piires.  Vett kulus ka   päris palju.  

Aga tegelikult oli huvitav ja tegus päev. 


Meie 5. -7. klassi tantsurühmade   liigijuht  Dagmar Aus  Raul-Eerikuga  proovis.Aitäh ka Mattiase emale Piretile, kes meid kõigil kolmel päeval  nõu ja jõuga turvas ja aitas.


LAUPÄEV, 2. juuni (kõik peastaadionil Kastani tn)

Kohtume 9.50 kokkulepitud kohas . Võta kaasa vest. Mütsid on minu käes. Riided võid ka kaasa võtta. Paneme kokkulepitud kohta ära, kui vahepeal koju ei jõua. Kaasa kindlasti veepudel, veidi taskuraha jäätise või  kehkinnituse jaoks.

10.15 − 10.45 – kava III osa proov 

11.30 – 12.45 - peo läbimäng (vestides ja mütsides) 

15.00 – peaproov-etendus täisriietuses 19.00 – I etendus  Meie  tantsurühma poiste sõbrad toetajad - Rocca al Mare  Kooli Tantsusõbrad  Aitäh  sõbrad, et aitasite meil numbrimärke leida, juhendada ja meile eeskujuks olla !


PÜHAPÄEV, 3. juuni 

 15.00 - II etendus 

19.00 – III etendus (teleülekandega) *

 kell 12 toimub Vallimäel Tarva juures meeste väe õnnistamine (poistel seal osalemine vabatahtlik)

Pärast viimast etendust koguneme oma kooli poistega kõik staadionihoone taha (seinamaalingu alla)

Möödunud on uskumatult emotsionaalne nädalavahetus. Rakvere linn oli täitunud mitmeks päevaks lõõskava päikese all keerutavate tantsumeeste-poistega. 

Õpetaja, Maaja, täname teid südamest, et teed seda tööd suure kire ja armastusega. Sinu töö ja vaev on kaugele näga ning on hindamatu väärtus. Küll seda  poisid mõistavad  alles kaugemas tulevikus.

AITÄH SULLE, ÕPETAJA MAAJA!

Aitäh poisid, Raul-Eerik, Markus, Mattias, Rander, Kristen, Karmo ja Kristjan, et kaasa lõite. 

Kahtlemata nõudis see pingutust, higi ja vaeva, kuid loodetavasti saite tagasi küllaga emotsioone, tunnustavaid pilke ja  uusi tutvusi. 

ILUSAT SUVE!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar