neljapäev, 16. september 2021

KIK õppeprogramm "Rummu raba retk räätsadel loodusest hoolijatele"16. septembril osalesime väga huvitaval KIK õppeprogrammil "Rummu raba retkel räätsadel "  loodusgiid Priit Adleri juhendamisel.

Rummu raba retkel tutvusime soo arengujärkudega ning õppisime tundma raba elustikku, rabas elavate liikide omavahelisi suhteid ja seoseid elukeskkonnaga. Vaatlesime raba kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutlesime liigi elutingimuste üle. Õppisime tundma Rummu raba  ja selle väärtusi. Liikusime rabas räätsadel üle 1 km. Teekonna pikkus oli ligi 5 kilo0meetrit.

Räätsad on Eesti soodes liikumise abivahendina kasutusel olnud sajandeid.

Räätsamatkasid pakkuvate inimeste hinnangul on Eestis praegusel ajal igal aastal ligi 15000 külastajat, kes käivad väljaspool laudteid rekreatiivsel eesmärgil räätsadega ning muul viisil. Enamus sellistest külastustest toimub kaitsealadel ja sihtkaitsevööndites. Samas on selline koormus jätnud mõnedes külastavamates piirkondades rabapinnasele jäljed.

Eelnevalt tulevalt on räätsamatka pakkuvad ettevõtjad koostanud soodes räätsadega liikumiseks hea tava. KaitsealadKommentaare ei ole:

Postita kommentaar